Wellness

Wellness za stěnou pokoje

(článek od René Bártka z časopisu Orea Hotels Revue)

Čtyři stěny hotelového pokoje a vy. Co teď Co třeba wellness? Hotel samotný už dávno není jen restaurace, bar, jeden bazén a úslužný portýr. Dnes se ubytovací zařízení, bez ohledu na kategorii, předhánějí, jaký způsob relaxace svému nocležníkovi nabídnou.

Wellness už na parkovišti

Mnozí odborníci na wellness razí teorii, že pokud chce tento hotel působit jako wellness, měl by být tento fakt viditelný již při příjezdu na parkoviště. Těžko si představit, že už když vstupujete na recepci, mělo by být cosi jinak než u klasických hotelů. Atmosféra pohody, spokojenosti a kvality služeb by měla být patrná na první pohled. Od wellness hotelů se očekává, že nároky hostů jsou výrazně vyšší než u běžného návštěvníka v hotelu stejné kategorie.

V běžném hotelu je považováno ubytování a stravování za základní službu. U wellness hotelů ustupuje do pozadí a základem se stávají doplňkové služby, relaxace a regenerace, emoce, sportovní vyžití - zkrátka pozitivní zážitek.

Byla-li řeč o jídle, wellness hotel by měl nabízet především výrazný podíl zdravé výživy. Koneckonců hosté, kteří podlehli mámení wellness ji vyžadují. S tím také souvisí to, kam vás uloží. Kvalitní postel se zdravotní matrací a prostornou koupelnou s příjemnou vůní je nezbytností. Wellness hotel by měl také ze své nabídky zcela vypustit pořádání firemních akcí, konferencí a seminářů. Jen si to představte: z perličkové lázně si v županu vykračujete do sauny , přičemž míjíte skupinu vystresovaných manažerů z právě probíhajícího školení... Atmosféra pohody je ta tam. Hotel by měl jasně deklarovat, že se specializuje pouze na individuální hosty, v obsazenosti mu nepomáhá cestovní kancelář či zahraniční touroperátor.

Méně je více

Ve wellness byznysu je nadmíru důležité stanovit si cílovou skupinu hostů a té podřídit jednotlivé produkty, tedy žádná "masovka". Podstatné je to, aby nabízené bylo v požadované kvalitě. Nerozhoduje velikost hotelu, ale koncept, který musí být svým produktem jedinečný a doprovázený originálním prostředím.

 

OREA HOTELS

www.orea.cz/