Posilování

Petr Novotný

5.4.2009

 

Před samotným posilováním je důležité se dobře zahřát a protáhnout se, tak  jak už jsem se zmiňoval v článku o strečinku.

 

Posilování, by také mělo být součástí tréninku, či už jako doplňující nebo jako hlavní cvičení.

Kdokoliv, kdo začíná posilovat, většinou dělá chybu v tom, že jde do posilovny a hned začne cvičit s činkami. Málokdo dnes osloví personál a požádá ho o radu nebo pomoc.

 

Jiní zase pro změnu, ale neplatí to o všech, si v horším případě přečtou pár knížek nebo časopisů o posilování a tam se dočtou o nějakém kulturistovi, který tam má popsán nějaký  trénink a dotyčný má představu, že když bude podle něho cvičit tak mu porostou svaly a bude vypadat tak jako on.

Ano i s tímto jsem se setkal i v dnešní době, dokonce i s tím, že si kupovali hned ze začátku anabolika a steroidy což je na tom vůbec to nejhorší. Vůbec si neuvědomují, že takový přístup k tréninku nemusí dotyčnému vůbec sednout. Každý by si měl vytvořit svůj individuální plán tréninku, který mu sedne.

Je velký rozdíl mezi posilováním, především v tom, že by jste měli vědět k čemu konkrétně posilování potřebujte a k jakému druhu cvičení.

 

Každý by se měl podle mého názoru nejprve než začne posilovat s činkami naučit se posilovat s vlastním tělem a hmotností a teprve potom s činkami.

 

Existuje spoustu cviků, kterými posílíte kompletně celé tělo a hlavně je důležitá k tomu  správná strava, neboli přizpůsobený jídelníček. Záleží právě na tom co od daného posilování očekáváte, někdo chce jenom např.zhubnout, někdo zpevnit část těla či celek a někdo nabrat svalovou hmotu, je to individuální.

 

Hlavně ze začátku pokud nejste pokročilí nepřeceňujte svoje síly, nestojí to zato a může to mít dost vážné nejenom zdravotní následky.

 

Přejí všem mnoho zdaru při posilováni, splnění všech představ a hlavně trpělivost.

Toto je můj  stručný pohled na věc.